Tretji krog testiranja LearningApps oktobra 2023 s Cap Ulysse / Bordeaux / Francija

Preizkusili smo še 4 učne vaje na učnih aplikacijah, razvitih v okviru projekta STRENGTH.

Tri od naših novih učnih aplikacij so bile ustvarjene na temo socialne vključenosti v novi državi prebivališča. Nanašajo se na državljanstvo, socialno in poklicno mreženje ter pomembne organizacije v Bordeauxu/Franciji. Druga učna aplikacija se nanaša na svet dela in razumevanje oglasov za delo.

Aplikacije LearningApps omogočajo zelo ustvarjalen, vizualen, a preprost način ustvarjanja vaj za učence, ki lahko do njih dostopajo prek računalnika ali telefona. Naši učenci vedno opravijo osnovno digitalno usposabljanje, ki traja približno 14 ur, da lahko samostojno in varno krmarijo po računalniku in spletu. Večina naših učencev ima osnovno digitalno znanje na pametnih telefonih, skorajda pa ne na računalniku s francosko tipkovnico.

Na vseh naših srečanjih poskušamo na različne načine uporabljati digitalne naprave, npr. kvizi na spletu, vaje za učenje francoščine na posebnih spletnih straneh, izpolnjevanje pdf obrazcev za administrativne zadeve, spletne predstavitve o znanih ženskah, ki so jih ustvarili naši udeleženci, reševanje spletnih delovnih zvezkov …

Vaje, ki smo jih ustvarili s pomočjo aplikacije LearningApps v okviru projekta STRENGTH, nam omogočajo preverjanje ali nadgrajevanje znanja. Različne teme, o katerih se učijo, pa morajo učitelji pred reševanjem podrobno razložiti. Svetujemo tudi, da se pri usposabljanju uporabe digitalnih naprav in interneta izmenično uporabljajo različne metode in orodja, da se udeleženci prehitro ne naveličajo.

Na primer, pri testiranju naših dveh učnih aplikacij o državljanstvu ter osebnem in poklicnem vključevanju v družbo smo usposabljanje pričeli z namizno igro o državljanstvu Republix. Igra predstavlja interaktivno neformalno metodo za skupinsko razpravo o francoskem državljanstvu, udeležence pa navaja na timsko delo in jih hkrati zabava. Po igranju te igre je takoj sledilo reševanje vaje iz LearningApps. Z vajami smo preverili, kako posamezniki razumejo izraze, hkrati pa usvojeno znanje utrdili.

Za učitelje, ki jih zanima uvedba digitalnih orodij in naprav pri poučevanju odraslih, bomo v okviru projekta STRENGHT junija 2024 pripravili usposabljanje. Za več informacij nas kontaktirajte: http://strengthwomen.eu/en/contact/

Slovenščina